باغ نامزدی

5/5 - (1 امتیاز)
آذر 1400
باغ نامزدی

برگزاری مراسم نامزدی در گذشته زیاد با تجملات و تشریفات خاص برگزار نمی شد اما در حال حاضر خانواده ها بیشتر به برگزاری مجلل این مراسم ها تمایل نشان می دهند و سعی دارند این مراسم را به بهترین نحو برپاکنند. اگر شما هم قصد برگزاری مراسم نامزدی در باغ نامزدی را دارید تا ادامه با ما همراه شوید.

نامزدی در واقع مراسمی است که آغاز آشنایی و باهم بودن عروس و داماد را پوشش می دهد. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهد این مراسم را در باغ برگزار کنند به همین خاطر در اکثر مناطق کشور باغ هایی برای برگزاری چنین مراسماتی به عنوان باغ نامزدی شروع به فعالیت کرده است.

از آنجا که مراسم نامزدی اولین مراسم برای عروس و داماد به حساب می آیند باید به بهترین نحو برگزار گردد. برنامه ریزی ها برای این جشن از قبل باید انجام شود و تشریفات مجالس و نحوه برگزاری مشخص گردد.

باغ نامزدی تهران

باغ نامزدی بهترین مکان برای برگزاری چنین جشنی است علاوه بر دکوراسیون لوکس و مجللی که به باغ نامزدی ایجاد می شود زیبایی های طبیعی و خدادای باغ نیز فضا را دوچندان رویایی خواهد کرد.

 البته برگزاری مراسم در باغ نامزدی مشکلات خاصی نیز دارد که باید قبل از انتخاب به آنها توجه نمود. به دلیل سرپوشیده نبودن فضای باغ ممکن است سرد و گرم بودن بیش از حد یا باران و باد  مراسم شما را تحت الشعاع قرار دهد.

اجاره باغ نامزدی

خدمات باغ نامزدی

خدمات ارائه شده در باغ نامزدی می تواند مانند باغ عروسی متفاوت باشد و هر باغی با توجه به فضا و هزینه دریافتی و غیره می تواند خدمات گوناگونی را ارائه کند. برخی از باغ های نامزدی نیز خدمات لوکس و تشریفات فراوانی را ارائه می دهند. در ادامه به مهم ترین خدمات باغ نامزدی ارائه می دهند اشاره می کنیم :

خدمات باغ نامزدی

چگونگی دکوراسیون و دیزاین باغ: از مهم ترین خدماتی که باغ نامزدی ارائه می دهد، چگونگی دکوراسیون و دیزاین باغ است زیرا اولین چیزی که در ذهن افراد در زمان مشاهده باغ می ماند نوع دکوراسیون و دیزاین آن است.

در صورتی که دیزان باغ به صورت حرفه ای انجام نشود کمتر کسی از آن رضایت خواهد داشت و اجاره خواهد کرد. به دلیل اهمیت این مورد توصیه می کنیم حتما دیزاین باغ نامزدی را به تشریفات حرفه ای بسپارید.

دیزاین باغ نامزدی

گل آرایی: معمولا گل آرایی در باغ نسبت به سایر فضاها کمتر خواهد بود زیرا باغ دارای فضای طبیعی و زیبایی است و نحوه گل آرایی باید به گونه ای باشد که فضای زیبا و طبیعی را رویایی تر کند نباید طرح و شکل های زیاد شلوغ ایجاد نمود زیرا طبیعت بکر باغ زیبای خود را از دست می دهد.

بنا به دلایل گفته شده گل آرایی باغ باید توسط افراد و موسسات حرفه ای و کاربلد انجام شود.

سفره عقد: از دیگر خدمات ارائه شده در باغ نامزدی، به سفره عقد می توان اشاره نمود. سفره عقد موجود در باغ های مختلف می تواند متفاوت باشد برخی از باغ نامزدی ها سفره عقد مجلل و رویایی برپا می کنند اما برای برخی دیگر معمولی است.

چگونگی سفره عقد می تواند به خواسته و بودجه عروس و داماد مربوط شود.

فیلم برداری و عکاسی: جهت ثبت لحظات خوش و خاطره انگیز جشن نامزدی فیلم بردار و عکاس در این باغ ها فعالیت دارند و عروس و داماد یا مهمان ها می توانند از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

موسیقی و اجرای زنده: برای ایجاد طراوت و نشاط بیشتر عروس و داماد و مهمان ها در باغ نامزدی موسیقی و اجرای زنده برپامی شود.

غذا و پذیرایی : پذیرایی مهم ترین بخش هر مجلسی به شمار می رود در باغ نامزدی نیز از مهمانان با انواع دسر ها و نوشیدنی ها یا غذا ها پذیرایی می شود. هر قدر منوی غذا وپذیرایی کامل و لاکچری باشد به ارزش و اعتبار باغ افزوده می گردد.

گل آرائی باغ نامزدی

 همانطور که قبلا گفته شد گل آرائی باغ نامزدی نسبت به گل آرایی سالن نامزدی و تالار نامزدی متفاوت خواهد بود. به دلیل طبیعت زیبایی که این باغ ها دارند در دیزاین و دکوراسیون آنها گل آرایی ساده وشیک به کار می رود. اگر در باغ ها گل آرائی شلوغ و زیادی انجام شود، نمای جالب و زیبایی به ایجاد نمی شود.

همچنین در گل آرائی باغ تولد نباید از گل های مصنوعی استفاده نمود زیرا تعادل از بین می رود و به جای زیبایی نوعی عدم تناسب ایجاد می شود.

برای گل آرائی حرفه ای و زیبا بهتر است از افراد حرفه ای و یا خدمات تشریفاتی که این کار را انجام می دهند، کمک بگیرید تا منظره ای زیبای و فوق العاده خلق شود. مخصوصا گل آرائی جایگاه عروس و داماد، میز مهمان ها و جایگاه عکاسی بسیار حائز اهمیت است.گل آرائی باغ نامزدی

کترینگ و پذیرائی در باغ نامزدی

در باغ نامزدی معمولا کترینگ و پذیرایی مفصل و خوبی انجام می شود. معمولا باغ ها در ارائه این خدمات با همدیگر رقابت می کنند زیرا می دانند که افراد جهت اجاره باغ به این فاکتور اهمیت زیادی می دهند.

اکثر باغ ها در منو پذیرایی خود انواع غذا های ایرانی و فرنگی و دسر و نوشیدنی های بسیاری را قرار می دهد و در واقع منو پذیرایی توپ و مفصلی را به مهمان ها ارائه می دهد.

پذیرایی خوب در ذهن شرکت کنندگان در جشن باقی می ماند و می تواند شبی رویایی و خاطره انگیز را برایشان بسازد. پس حتما در جشن ها به این فاکتور اهمیت بیشتری بدهید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09121936223