10 مدل سفره عقد لاکچری و زیبا

5/5 - (1 امتیاز)
تیر 1403
10 مدل سفره عقد لاکچری و زیبا

در ادامه با جدیدترین مدل های سفره عقد آشنا می شوید و می توانید با مشاهده تصاویر برای مراسم عقد خود هریک از سفره های عقد را انتخاب کنید. یکی از ملزومات برگزاری مراسم عقد، چینش سفره عقد است که از رسومات قدیمی ایرانیان بوده و اهمیت زیادی دارد. هر کدام از اقلامی که روی سفره عقد قرار می گیرد معنا و مفهوم خاصی داشته و در نهایت موجب سعادتمندی و خوشبختی عروس و داماد خواهد شد. در گذشته چیدن سفره عقد عمدتا به صورت ساده انجام می شد. اما عروس و دامادهای امروزی حساسیت بیشتری نسبت به جزئیات جشن ها داشته و علاقمند هستند تا بهترین ها را انتخاب کنند. ما در این مطلب قصد داریم 10 مدل از زیباترین و لوکس ترین انواع سفره عقد را معرفی کنیم.

سفره عقد

سفره عقد با انواع گل

هرچیزی که متعلق به طبیعت و سرسبزی آن باشد انسان را به وجد آورده و حس طراوت و تازگی را به همراه خود دارد. گل های طبیعی نیز در هرجایی که باشند سرشار از انرژی مثبت هستند و باعث زیباتر شدن محیط می شوند. بسیاری از زوج ها تمایل دارند سفره عقدشان غالبا با گل های طبیعی تزئین شود. انتخاب رنگ و نوع گل متناسب با سلیقه افراد است اما معمولا گل رز، میخک و لاله را انتخاب می کنند.

سفره عقد با انواع گل

 سفره عقد با بادام و فندق

در این نوع سفره عقد، به جای گل های طبیعی عمدتا از آجیل هایی مانند فندق، بادام، گردو و… استفاده می شود. دانه های آجیل را به شکلی زیبا شبیه به شاخه گل تزئین می کنند و روی سفره عقد می گذارند. یا اینکه فندق، پسته، بادام و… را در ظرف های لاکچری و زیبا ریخته و آن را تزئین می کنند.

 سفره عقد با بادام و فندق

سفره عقد با تم سفید

در این سفره عقد بیشتر از پارچه حریر یا ساتن سفید به عنوان رومیزی استفاده می شود و روی آن تور سفید رنگی پهن می کنند. بیشتر ظروف به رنگ نقره ای یا شیشه ای انتخاب می شوند و گل ها رنگ ملایمی دارند. این مدل سفره عقد مورد پسند بسیاری از عروس و دامادها بوده و زیبایی خیره کننده ای دارد.

سفره عقد با تم سفید

سفره عقد سنتی

این نوع سفره عقد بیشتر برای مراسم هایی است که به صورت خانگی برگزار می شوند. سفره عقد سنتی ممکن است روی میز یا روی زمین پهن شود و تم آن به رنگ سفید با کرم است. در سفره عقد سنتی ظروف لوکس کمتری دیده می شود و بیشتر وسایل آن ساده هستند.

سفره عقد سنتی

سفره عقد شمع آرایی

از لاکچری ترین انواع سفره عقد، سفره با شمع آرایی است. برای مراسماتی که برگزار می شوند این مدل سفره عقد می تواند ایده بسیار زیبا و جذابی باشد.

سفره عقد شمع آرایی

سفره عقد باکس دار

از جدیدترین و زیباترین سفره های عقد بوده که مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای این نوع سفره، باکس های شیشه ای طراحی شده است که سطح آینه ای داشته و ظروف شیشه ای روی آن ها قرار داده می شوند. انعکاس ظروف در آینه زیبایی سفره عقد را چند برابر می کند.

سفره عقد بلوری

بیشتر ظروفی که برای این سفره عقد استفاده می شود از جنس بلور است. ترکیب بلور و شمع ها تصویر خیره کننده ای به وجود می آورد. به ویژه اگر روی میز آینه ای قرار بگیرند.

سفره عقد بلوری

سفره عقد در آب

برای مراسماتی که در فضای باز برگزار می شوند، این سفره عقد مناسب است. بسیاری از وسایل و ظروف سفره درون ظرف شیشه و در میانه آب قرار می گیرند. گاهی ممکن است شمع هایی را به صورت شناور روی آب بگذارند که سبب زیباتر شدن سفره عقد خواهد شد.

سفره عقد روستیک کریستالی مدل نقره

این سبک از طبیعت الهام گرفته شده و شامل میز و صندلی چوبی و ظروف کریستالی است. روی این سفره از گل های طبیعی استفاده می کنند و آینه و شمعدان ها به رنگ نقره ای هستند. برای مراسماتی که در فضای باز باغ تالارها برگزار می شوند مدل روستیک کریستالی بهترین بوده و بسیار لوکس و لاکچری است.

سفره عقد روستیک کریستالی مدل نقره

سفره عقد آینه ای

زیبایی این نوع سفره عقد در این است که آینه ای بودن میز سبب انعکاس وسایل روی میز شده و جلوه زیبایی ایجاد می کند. در صورتی که مراسم عقد در فضا باز برگزار شود، تصویر آسمان و ابرها تم آبی رنگی طبیعی را در سفره یا میز عقد به وجود می آورد.

سفره عقد آینه ای

 

نننننن

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09121936223