قیمت باغ عروسی
مرداد 18, 1399

اشتراک در

قیمت باغ عروسی برای زوج هایی که قصد برگزاری مراسم در باغ را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که انتخاب باغ عروسی معمولا با توجه به بودجه عروس و داماد انجام می شود به همین دلیل نیز “قیمت باغ عروسی” جزو اولین پرسش های زوج ها است.

برگزاری مراسم عروسی در باغ جزو بهترین انتخاب های زوج ها است چرا که برگزاری مراسم در باغ در برگزاری یک مراسم باشکوه و رویایی تاثیر بسیاری دارد اما گاهی ممکن است قیمت باغ عروسی بسیاری از زوج ها را از برگزاری مراسم در چنین مکانی منصرف کند اما اگر شما نیز جزو این دسته از عروس و داماد ها هستید برایتان یک خبر خوب و خوشحال کننده داریم:
خبر خوب برای افرادی که با محدودیت بودجه روبه رو هستند این است که اجاره باغ عروسی با ظرفیت های مختلف (کمترین ظرفیت مانند 100 نفر و…) امکان پذیر است و حتما نیازی به اجاره باغ هایی با ظرفیت بالا نیست تا بتوانید یک مراسم باشکوه و مجلل برگزار کنید. حال ممکن است با خود بگویید ظرفیت باغ چه ارتباطی به قیمت باغ عروسی دارد؟
بهتر است بدانید که ظرفیت باغ رابطه مستقیمی با قیمت باغ عروسی دارد یعنی هرچه ظرفیت بیشتر قیمت نیز بیشتر خواهد بود البته عوامل دیگری نیز در قیمت باغ عروسی موثر هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه باغ عروسی 99

موارد موثر بر قیمت باغ عروسی

شناخت موارد موثر بر قیمت باغ عروسی می تواند به زوجین در صرفه جویی در هزینه ها کمک بسیاری کند زیرا زوج ها می توانند با آشنایی با این موارد به راحتی تصمیم بگیرند که چه باغی را انتخاب کنند که در عین مجلل بودن بسیار مقرون به صرفه باشد و همچنین می توانند موارد غیر ضروری را که فقط در بالا رفتن قیمت باغ عروسی نقش دارند را از لیست خود حذف کنند. برای شناخت موارد موثر بر قیمت باغ عروسی با ادامه این مقاله با ما همراه باشید:
منطقه و موقعیت جغرافیایی باغ: اگر تا به حال جهت اجاره باغ به موسسات تشریفاتی و یا بنگاه ها مراجعه کرده باشید حتما می دانید که گاهی هزینه اجاره دو باغ با امکانات یکسان تفاوت زیادی با هم دارد. شاید اگر دلیل این امر را از این موسسات بپرسید به شما پاسخ خواهند داد که موقعیت مکانی این باغ ها با یکدیگر متفاوت است و همین امر نیز سبب تفاوت قیمت آن ها شده است، معمولا قیمت باغ هایی که در بهترین نقطه شهر قرار دارند بیشتر از باغ هایی است که در مناطق متوسط و یا پایین شهر قرار دارند است.

موارد موثر بر قیمت باغ عروسی
همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت باغ عروسی در شهر های مختلف متفاوت است به عنوان مثال اگر شما بخواهید مراسم خود را در یک باغ در تهران برگزار کنید باید هزینه بیشتری نسبت به کسی که مراسم خود را در یکی از باغ های یک شهرستان کوچک برگزار می کند بپردازید.

– ظرفیت باغ: همانطور که قبلا اشاره کردیم ظرفیت باغ تاثیر بسزایی در هزینه و قیمت باغ عروسی دارد در نتیجه برای جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی می توانید با توجه به تعداد مهمان های خود ظرفیت باغی را که می خواهید اجاره کنید را تعیین کنید به عنوان مثال اگر تعداد مهمان های شما 100 نفر است به دنبال باغی باشید که ظرفیت آن 100 نفر است و هیچگاه سعی نکنید باغی با ظرفیتی بیشتر از تعداد مهمان هایتان انتخاب کنید چرا که این کار هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و برخلاف تصور عده ای هیچ کمکی به باشکوه تر به نظر رسیدن مراسم شما نمی کند.
– امکانات باغ عروسی: امکانات رفاهی و اساسی باغ هرچقدر زیاد باشد به همان اندازه نیز قیمت باغ عروسی بیشتر خواهد شد از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارکینگ اختصاصی
  •  رختکن
  •  محل بازی کودکان
  •  سرویس بهداشتی
  •  رستوران سلف سرویس
  •  بخش ویژه پذیرایی

– خدمات باغ عروسی: خدمات ارائه شده به مشتری در همه امور سبب افزایش قیمت می شود که باغ های عروسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و تمامی خدماتی که در یک باغ عروسی به زوج ها و مهمان های آن ها ارائه می شود هزینه مخصوص به خود را دارند. عروس و داماد خود می توانند تعیین کنند که خواهان دریافت چه خدماتی هستند و یا دریافت چه خدماتی برایشان ضروری نیست. قیمت باغ عروسی با خدمات و قیمت تشریفات عروسی ارتباط مستقیمی دارد.

برخی از خدماتی که در قیمت باغ عروسی موثر هستند عبارت است از:
• پذیرایی از مهمان ها
• تهیه شام عروسی
• اجاره ماشین عروس و دسته گل عروس
• خدمات لباس عروس و داماد
• عکاسی و فیلمبرداری از عروسی
• خدمات گل آرایی و نورپردازی
• چیدمان صندلی و میز مهمان ها
• و…

– دیزاین و طراحی دلخواه: اگر شما می خواهید دیزاین و طراحی باغ با سلیقه شما انجام شود باید هزینه بیشتری نیز بپردازید البته لازم به ذکر است که امکان دیزاین و طراحی با توجه به سلیقه عروس و داماد فقط در برخی از باغ ها امکان پذیر است و شما نمی توانید از همه باغ های عروسی چنین انتظاری را داشته باشید در نتیجه اگر می خواهید به این رویای خود جامه عمل بپوشانید بهتر است به سراغ اجاره باغ هایی بروید که این امکان را برای شما فراهم می آورند البته حواستان باشد که قیمت باغ عروسی در چنین مواقعی بسیار بیشتر از حد معمول آن خواهد بود.

قیمت باغ عروسی تهران

قیمت باغ عروسی حومه تهران