تشریفات بله برون
آبان 7, 1399

اشتراک در

در تشریفات بله برون نیز مانند دیگر مراسم های مربوط به ازدواج (مراسم عقد و عروسی) خدمات متنوعی ارائه می شود. البته تمامی تدارکات مراسم بله برون دیگر مانند گذشته های دور نیست چرا که در گذشته در مراسم بله برون، بزرگتر ها و به قول معروف ریش سفیدان و بزرگان فامیل درباره مسائلی مانند مهریه، جهزیه و… بحث می کردند تا به نتیجه مطلوبی برسند اما امروزه این چنین نیست چرا که در مراسم خواستگاری تمام این گفتگو ها انجام شده و هر دو طرف به توافق رسیده اند و تنها کاری که در اجرای مراسم بله برون انجام می دهند این است که تمامی توافقات را به مدعوین و مهمان های خود اعلام می کنند.

در نتیجه تمامی این توضیحات در مراسم بله برون نیز باید تمامی خدماتی که در دیگر مراسم ها ارائه می شود برای مهمان ها تهیه و تدارک دیده شود. البته خدمات مراسم بله برون با تشریفات مجالس که در مراسم عقد و عروسی ارائه می شود تفاوت هایی نیز دارد که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

تشریفات و خدمات بله برون

تزیینات و تشریفات بله برون

تزیینات و تشریفات بله برون نیز مانند مراسم عقد و عروسی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • تزیین میز بله برون
 • تزیین محیط
 • دیزاین کیک
 • نورپردازی
 • دیزاین جا حلقه ای
 • طراحی و دیزاین جایگاه عروس و داماد
 • استند حلقه گل
 • تزیین میز مهمان ها
 • و…

نکته: دیزاین و تزیین محیط و… با توجه به نوع مراسمی که برگزار می شود متفاوت خواهد بود به عنوان مثال افرادی که خواهان برگزاری یک مراسم بله برون ساده هستند از دیزاینی ساده و در عین حال شیک برای محیط، میز بله برون و… استفاده می کنند اما افرادی که قصد برگزاری مراسمی مجلل و باشکوه دارند مسلما باید دیزاینی خاص را انتخاب کنند که در آن از لوازم و گل های گران و لوکس استفاده شده باشد.

شما می توانید برای برگزاری مراسم بله برون خود از سالن ها و باغ های تشریفات پل استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به اجاره سالن برای بله برون مراجعه کنید.

تزیینات و تشریفات بله برون

پذیرایی و تشریفات بله برون

پذیرایی و تشریفات بله برون نیز دو جزء جدایی ناپذیر از یکدیگر هستند زیرا از آن جایی که پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های هر مراسم است در تشریفات بله برون نیز خدمات ارزنده ای برای پذیرایی از مهمان ها در نظر گرفته شده است. از جمله خدمات پذیرایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پذیرایی توسط مهماندار های آموزش دیده: همانطور که گفته شد پذیرایی در مراسم بله برون یکی از مهم ترین کار هایی است که باید به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود در نتیجه در تشریفات بله برون به خوبی به این نکته توجه شده است و برای پذیرایی، مهمانداران حرفه ای در اختیار میزبان و مهمان ها قرار داده می شود.
 • پذیرایی با انواع نوشیدنی ها، میوه ها، شیرینی ها و…: در مراسم بله برون با توجه به فصل، نوشیدنی های مختلفی سرو می شود در نتیجه خانواده عروس می توانند با توجه به سلیقه خود نوع نوشیدنی، شیرینی، میوه ها و… را انتخاب کنند.
 • پذیرایی شام: در بعضی مواقع داماد تمامی مهمان ها را به صرف شام دعوت می کند بنابراین می توان تهیه و تدارک شام را نیز بر عهده تشریفات بله برون قرار داد چرا که در موسسات تشریفاتی طبخ غذا به بهترین سرآشپز ها سپرده می شود.

پذیرایی و تشریفات بله برون

گل آرایی و تشریفات بله برون

خدمات گل آرایی و تشریفات بله برون طرفداران بسیاری دارد چرا که گل آرایی بله برون سبب ایجاد جلوه بسیار زیبایی در محیط می شود و به هر چه باشکوه تر شدن مراسم کمک شایانی می کند. در تشریفات بله برون از بهترین گل ها جهت گل آرایی استفاده می شود و تیم دیزاین و گل آرایی نیز بر اساس ژورنال های روز جهانی به دیزاین و گل آرایی می پردازند.