نکات انتخاب فیلم برداری عروسی

Rate this post
آذر 1398
نکات انتخاب فیلم برداری عروسی

برگزاری مراسم عروسی و ازدواج کردن یکی از مهمترین روز های هر عروس و دامادی به حساب می آید و هر فردی در برگزاری آن نهایت حساسیت را به خرج می دهد تا باشکوه ترین مراسم را داشته باشد و همه چیز طبق میل آنها پیش برود اما آنچه که در برگزاری مراسم مهم است. ثبت بهترین و شادترین لحظه های آن می باشد که توسط فیلمبرداری عروسی انجام میشود پس داشتن یک فیلمبردار لازمه ی هر مراسم عروسی است.

فیلمبرداری در عروسی کمک می کند تا خاطره ها این شب زیبا همیشه زنده و جاودانه بماند پس خیلی مهم است که این یادگاری مهم به بهترین شکل ممکن تهیه و جمع آوری شود تا چیزی از قلم نیفتد.

انتخاب یک آتلیه و فیلم برداری عروسی که دارای سابقه ی کاری و از آن مهمتر انجام کارها مطابق با آخرین تجهیزات و طراحی های  روز دنیا باشد دارای اهمیت است .یک فیلمبردار خوب باید به خوبی با نحوه ی کار خود آشنایی داشته باشد و متناسب با نوع مراسم عروسی تصمیم بگیرد که چه نوع عکس و فیلمی برای مراسم لازم و نیاز است که انجام دهد. فیلمبردار های عروسی امروزه به نوعی همه در کیفیت بالای تصاویر و فیلم های خود با هم رقابت می کنند ولی انتخاب یک فیلم برداری عروسیحرفه ای و با تجربه کار مشتری می باشد و او است که باید تشخیص دهد کیفیت برایش مهم است یا هزینه ای که پرداخت می کند و بر اساس آن انتخاب نمایید.

فیلم برداری عروسی

تاریخچه فیلمبرداری عروسی

در زمان های قدیم برگزاری مراسم بدون فیلمبردار و عکاس بود و آنچه که فقط در ذهن افراد از خاطره ها  به یاد داشتند باقی می ماند اما کم کم با پیشرفت تکنولوژی دوربین های عکاسی به بازار آمد که افراد از مراسم و روز های خوب شان عکس می گرفتند اما عکس آن حسی که لازم بود را به بیننده نمی داد چون فیلم های متحرک و صدادار حس خیلی بهتری نسبت به عکس های ثابت دارد به علاوه فیلم ها تاثیر زیادی روی حس های شنوایی و پویای انسان دارد و این باعث شد که صنعت سینما پیشرفت کند و دوربین های فیلمبرداری را طراحی کند و در سال 1878 اولین فیلم متحرک ساخته شد اما هرچه تکنولوژی پیشرفت بیشتری پیدا کرد و زندگی به سوی استفاده از آنان رفت این پیشرفت ها بیشتر شد و دوربین ها روز به روز بر کیفیت و نوع عملکردشان افزوده میشد به گونه ای که امروزه هر فرد به همراه خود یک دوربین و فیلمبرداری کوچک دارد و از تمام مراسم های عروسی یا مراسمات دیگر فیلمبرداری می کنند و خاطره ها را برای مدت زمان بیشتری ثبت خواهند کرد.

تاریخچه فیلمبرداری عروسی

نکات انتخاب فیلمبردار عروسی خوب

یکی از مرحله های برگزاری هر مراسم عروسی پیدا کردن و انتخاب یک فیلمبردار خوب است این کار برای بعضی از افراد خیلی راحت است چون آشنا ای در این عرصه دارد و با اعتماد کامل کارهای خود را به او می سپارد اما این انتخاب برای افراد بی تجربه کاملا سخت و استرس آور است که انتخابی درست داشته باشند و فیلم برداری عروسی و مراسم خوب از آب درآید.

در این مقاله ما به موارد مهمی که باید در حین انتخاب فیلم برداری عروسی توجه کنید می پردازیم تا کارتان راحت تر شود و در زمان خود صرفه جویی نمایید. برخی از این موارد در زیر ذکر شده اند:

 • اولین مورد که خیلی مهم است پیدا کردن فیلمبرداری است که در این کار تخصص داشته باشد یعنی تحصیلاتی مرتبط با کارش را سپری کرده باشد خوب صددرصد این مورد کمک زیادی می کند که فرد تجربه پیدا کند و در کارهای خود حساسیت و دقت داشته باشد همچنین این افراد اکثرا اطلاعاتی بروز در حوزه ی کار خود دارند.
 • مورد دوم داشتن تجربه در کار است که کمک می کند فرد آگاهی بالایی در کارش داشته باشد داشتن نمونه کارهای این آتلیه و فیلمبرداری کار را راحت می کند برای انتخاب شما.
 • داشتن استرس و نگرانی در روز عروسی برای هر فردی عادی می باشد و این ممکن است باعث شود تا شما عصبی یا بی حوصله باشید در این مواقع باید فیلمبردار شما از یک اخلاق خوب برخوردار باشد تا روش برخورد با فرد را بداند و زمینه آرامش را برای زوج مورد نظر پیدا کند.

 

موارد موثر بر روی قیمت فیلمبردار عروسی

بودجه های کلی که  برای عروسی تعیین میشود یکی از موارد ش همین فیلمبرداری است که قیمت هر مراسم با مراسم دیگر کاملا متفاوت خواهد بود چون خواسته ها و نیاز های هر مراسم مختص به خودش است و توسط عروس و داماد تعیین میشود برای مثال برخی از افراد فقط از برگزاری مراسم و ورود عروس و داماد گرفته شود و برخی دیگر از کل مراسم حتی زمان خوردن شام نیز فیلم میگرن خوب قطعا زمان فیلم برداری عروسی در قیمت آن تاثیر زیادی خواهد داشت و لازم است تا به آن توجه ویژه ای شود.همچنین موارد دیگری مانند تعداد دوربین های سفارشی مراسم , نوع عکس ها و فیلم های گرفته شده , میزان کیفیت دوربین ها , فیلم های فرمالیته و … در هزینه های پایانی مراسم موثر است پس لازم است تا نسبت به بودجه ای که دارید از فیلمبردار ها خدمات دریافت کنید تا بعدا برای پرداخت آن دچار مشکل نشوید.

خدمات فیلمبرداری عروسی

خدمات هر فیلمبرداری عروسی مختص به خود فیلمبردار است و متناسب با سلیقه و توانایی های خودشان آن را تعیین می کند اما یکسری خدمات برای بیشتر فیلمبرداری ها ثابت است و همه آن را ارائه می دهند و داشتن این خدمان نشان دهنده ی مدیریت عالی و کارآمد آن فیلمبردار است.خدمات فیلم برداری عروسی عبارتند از:

 • در اختیار دادن آتلیه های های شیک و به روز
 • کرایه عمارت های لوکس و رویایی برای فیلمبرداری
 • فیلمبرداری توسط افراد متخصص و دوره دیده
 • استفاده از جدیدترین وسایل مورد نیاز در عروسی ها
 • کمک گرفتن از جدیدترین تجهیزات برای تدوین و ویرایش فیلم ها
 • ایجاد مکانی امن و قابل اعتماد برای خانواده ها
 • ارائه چندین دوربین در یک مراسم عروسی
 • استفاده از بهترین ایده ها در فیلمبرداری
 • ارائه خدمات در همه ی روزهای هفته حتی روز تعطیل
 • ارائه برخی از خدمات به صورت رایگان به عنوان هدیه برای عروس و داماد

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09121936223