چه شیرینی برای خواستگاری ببریم؟

3.8/5 - (5 امتیاز)
اردیبهشت 1400
شیرینی خواستگاری

شیرینی خوب برای خواستگاری

مراسم خواستگاری یکی از مراسم های مهم در زندگی هر شخص است. افرادی که قصد دارند به خواستگاری بروند دغدغه های مختلفی دارند. یکی از این دغدغه انتخاب نوع شیرینی است. در این مقاله به این دغدغه شما که چه شیرینی برای خواستگاری ببریم پاسخ می دهیم.

چه شیرینی برای خواستگاری ببریم؟مراسم خواستگاری شروع یک رابطه طولانی است. یکی از سنت های ایرانی است که خانواده پسر و دختر با یکدیگر آشنا می شوند. در این مراسم خانواده عروس از خانواده داماد پذیرایی می کنند. از طرفی خانواده داماد گل زیبا و شکیل به همراه شیرینی به همراه خود می آورند. تزیین جعبه شیرینی برای خواستگاری هم از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع میزان سلیقه خانواده داماد را نشان می دهد.
اولین قدم باید با تحقیقاتی که انجام می دهید بهترین قنادی را در شهر پیدا کنید. زیرا کیفیت شیرینی بسیار مهم است. قنادی هایی هستند که در کنار داشتن کیفیت عالی از خدمات دهی خوبی برخوردار هستند. به طور مثال جعبه های مراسم خواستگاری آنها متفاوت از جعبه های دیگرشان است.

شیرینی مناسب خواستگاریسپس باید شیرینی هایی انتخاب کنید که خوردن آنها در محفل کار سختی نیست. در برخی از شهرهای ایران مانند اصفهان، یزد، قم، تبریز رسم است که در مراسم خواستگاری از شیرینی های محلی خود مانند قطاب، سوهان، باقلوای یزدی، گز استفاده کنند. اما افرادی هم هستند که به جز شیرینی محلی دوست دارند از شیرینی های دیگر نیز استفاده کنند که در ادامه به معرفی این شیرینی ها می پردازیم.

شیرینی خواستگاری لاکچری

شیرینی دانمارکی برای خواستگاری

شیرینی دانمارکی جز شیرینی های پرطرفدار است. گرچه از شیرینی های ایرانی محسوب نمی شود اما بین ایرانیان رواج بسیاری یافته است. این شیرینی در برخی مکان ها به نام شیرینی گل محمدی شناخته می شود که در مجالس شادی، عیدها، جلسات کاری و … استفاده می شود.

انواع شیرینی تارت برای خواستگاری

شیرینی تارت به دلیل آب و رنگی که دارد و از طرفی در اندازه های مختلف وجود دارد، می تواند انتخاب مناسبی باشد. این نوع شیرینی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است به طور مثال تارت های عسلی، گردویی از معروف ترین آنها هستند.

انواع شیرینی تارت برای خواستگاری

شیرینی ساق عروس

شیرینی ساق عروس از جمله شیرینی های سنتی ایران محسوب می شود. در کنار داشتن ظاهر شیک و مدرن از طرفداران زیادی برخوردار است. گرچه در قدیم شیرینی های ساق عروس از تزیین کمتری برخوردار بوده اند اما امروزه تزئینات آنها بسیار متفاوت تر شده است.

شیرینی ساق عروس برای خواستگاری

شیرینی زبان برای خواستگاری

به احتمال زیاد همه شما شیرینی زبان آشنایی دارید. زیرا یکی از شیرینی های محبوب ایرانی ها است. این شیرینی در برخی مناطق به نام هزارلا معروف است، بسیار مناسب برای مراسن خواستگاری است.
به جز موارد ذکر شده شیرینی های دیگری هم هستند که از کیفیت و رنگ و لعاب خوبی برخوردار هستند. شما می توانید با انتخاب و سلیقه خود شیرینی مورد نظر را انتخاب کنید.

شیرینی زبان برای خواستگاری

تزیین جعبه شیرینی برای خواستگاری

تزیین جعبه شیرینی برای خواستگاری بعد از گل بسیار مورد اهمیت است. ایده ها و خلاقیت های مختلفی برای تزیین جعبه شیرینی وجود دارد. افراد زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و سعی در ایجاد یک جعبه شیک و زیبا هستند.

تزیین جعبه شیرینی برای خواستگاریدر واقع بهتر است این کار را به افرادی بسپارید که در این زمینه از سلیقه و تخصص خوبی برخوردار هستند. همان طور که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم این تزیینات می تواند نشان دهنده سلیقه خانوادگی شما باشد. در خواستگاری افراد به تزیین جعبه شیرینی و حتی گل توجه بسیاری دارند. بنابراین بهتر است بهترین ها را انتخاب کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ( 1 )

  1. ناشناس06 آذر 1402

    وای من دوست دارم اگه یه روز خواستگار مورد علاقه ام اومد شیرینی زبان (به نیت تلخ و شیرین)،شیرینی دانمارکی (به نیت سرزمین پریان)

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09121936223